facebookfoto Ahmet Koşkan ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimi ise Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünde tamamladı.

İnsan kaynakları kökenli olup, inşaat, enerji, gıda, lojistik, gayrimenkul, turizm, ambalaj, danışmanlık, kimya, dayanıklı ve hızlı tüketim malları gibi farklı sektörlerde çalıştı ve çalışmaya devam etmektedir. İlk iş deneyimine Uzunyol Holding çatısı altında başlayan Ahmet Koşkan, burada Dupont İnternatiol-Turkey A.Ş., Eminiş Ambalaj San.  Ve Tic A.Ş., Plaskap Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş., Uzunyol Ambalaj San. Ve Tic.A.Ş., Standox Oto Boya San. Ve Tic. A.Ş. gibi firmaların bulunduğu insan kaynakları yapısı altında sırayla; insan kaynakları uzman yardımcısı, insan kaynakları uzmanı ve insan kaynakları şefi görevlerini üstlendi. Daha sonra GNT İnsan Kaynakları Danışmanlık firmasında insan kaynakları yönetmeni görevinde bulundu. Aynı zamanda Madeinben Yönetim Danışmanlık firmasının kurucu ortakları arasında yer aldı. Sonrasında ise Fakir Hausgerate A.Ş., Nilco Rengungsmaschien A.Ş.,Saruhan Kimya San. Ve Tic. A.Ş., Savoy İnşaat A.Ş, Saruhan Makine A.Ş. gibi firmaların bulunduğu Saruhan Holding içerisinde, İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yerine getirdi. Saruhan Holding sonrasında sektöründe lider olan Vefa Prefabrike Yapılar San ve Tic. A.Ş., Ekobord Yeni Nesil Yapı Sistemleri San. ve Tic. A.Ş, Inogen Enerji San. ve Tic. A.Ş. gibi firmaların bulunduğu Vefa Holding çatısı altında İnsan Kaynakları, Bilgi İşlem ve Kurumsal Gelişim Bölümleri Direktörlüğü ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yerine getirdi. Saray Bisküvi Gıda San. ve Tic. A.Ş. firmasında İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü ve İcra Kurulu Üyeliği görevinden sonra şimdi ise Hareket Proje ve Yük Taşımacılığı A.Ş. firmasında İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı ve İcra Kurulu Üyeliği görevini yerine getirmektedir.

İnsan kaynakları alanında üniversitelerde, çeşitli kurum ve kuruluşlarda eğitimler ve seminerler vermektedir. AB uyum çalışmaları, mevzuat hazırlık çalışmaları, kurum içi projeler olmak üzere sayısız çalışmaya katıldı ve katılmaya devam etmektedir.  Birçok kurumda insan kaynaklarının kurulması, yürütülmesi ve uygulanması aşamalarında yer aldı.

İnsan kaynakları alanın gelişmesi için çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalışma gerçekleştirerek, Türkiye’nin ilk insan kaynakları adı altında kurulan İnsan Kaynakları Dayanışma Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Ahmet Koşkan, İnsan Kaynakları Dayanışma Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Çalışmalarında özgünlüğe önem vererek hareket etmeye özen göstermektedir. Bu nedenle insan kaynakları alanına farklı projeler ve eğitimler ile katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

———————————————–

Ahmet Koşkan finished primary and high school education in Istanbul. Later, He graduated from Kocaeli University’s Department of Labor Economics and Industrial Relations.

Ahmet Koşkan worked in the Human resources department in different sectors such as construction, energy, real estate, tourism, packaging, consultancy, chemistry, durable and fast consumer goods and continues to work. He started his first business experience at Uzunyol Holding Inc. Uzunyol Holding owns many companies like Dupont İnternatiol-Turkey Inc., Eminis Packaging Trade Inc., Plaskap Packaging Trade. Inc., Uzunyol Packaging Trade INC., Standox Automotive Paint.Trade Inc.. Ahmet Koşkan worked as a human resources expert assistant, human resources specialist and human resources supervisor in Uzunyol Holding Inc.. He worked as human resources manager for GNT Human Resources Consultancy. He was one of the founding partners of Madeinben Management Consulting firm. Later he worked as a human resources manager at Saruhan Holding Inc. Saruhan Holding Inc. Owns many companies like Fakir Hausgerate Inc. Nilco Rengungsmaschien Inc.,Saruhan Chemistry Inc.., Savoy Construction Inc, Saruhan Machine Inc.

After Saruhan Holding, Vefa Prefabrike Yapılar San ve Tic. A.Ş., Ekobord Yeni Nesil Yapı Sistemleri San. ve Tic. A.Ş, Inogen Enerji San. ve Tic. A.S. He served as the Director of Human Resources, Information Technology and Corporate Development Departments and a Member of the Executive Board under the roof of Vefa Holding, which includes companies such as Vefa Holding. After he worked Human Resources Group Manager and Executive Board Member at Saray Bisküvi Gıda San. ve Tic. A.S.  Ahmet Koşkan is now working as a e Human Resources Deputy General Manager and Executive Board Member at Hareket Proje ve Yük Taşımacılığı A.Ş.. that is a leading company in its sector.

He gives trainings and seminars in universities, various institutions and organization about human resources, motivation and personal development. He supported numerous legislative studies and numerous projects. He founded a division of human resources in many companies.

Ahmet Koşkan is one of the founders of the Human Resources Solidarity Association established under the name of Turkey’s first human resources and continues to serve as a member of the Board of Directors of the Human Resources Solidarity Association.

He continues to raise awareness of their work. For this reason he is designing different projects and trainings.

(Human Resources Manager in Turkey)